SULTANBEYLİGİ GÜZELLİK SALONU BUZ EPİLASYON

Buz Lazer Nedir?

Buz lazer acısız, ağrısız ve kısa süren epilasyon seansları ile lazer epilasyon teknolojisinde gelinen son noktadır. Masaj konforunda epilasyon rahatlığı sağlayan buz lazer, ütüleme epilasyon teknolojisi ile Diode, Nd:Yag ve Alexandrite olmak üzere 3 farklı dalga boyunda lazer türünün bir araya getirildiği, FDA onaylı ve son derece etkili bir lazer epilasyon sistemidir.

Buz Lazer Nasıl Yapılır?

Buz başlık cilt yüzeyine temas halindedir, ütü yapar gibi, seri hareketlerle uygulama bölgesinde gezdirilir. Kıl kökleri kademeli olarak lazer dalgaları ile yakılırken contact cooling soğutma sistemi cildi rahat edeceği dereceye kadar soğutur.

BUZ EPİLASYON

WhatsApp Image 2021-05-12 at 02.02.51 (2)

EST ESTETİK GÜZELLİK SALONU

WhatsApp Image 2021-05-12 at 02.02.51 (1)

BUZ EPİLASYON

BUZ EPİLASYON

Buz lazer, epilasyon teknolojisinde büyük sıçrama yaratan ütüleme uygulamasına, buz başlık eklenerek acısız epilasyonu sağlayan bir cihazdır. Kadınlar ve erkekler için istenmeyen tüylerden sonsuza dek kurtulmanın en acısız ve konforlu yoludur. Soprano Ice, bu gelişmiş teknolojinin patentli markasıdır.

Buz Lazer safir kontak soğutma ucu sayesinde uygulama sırasında cildi soğutur, 6 ayrı cilt tipine göre oluşturulmuş özel program ile her türlü cilt tipi ve kıl türü üzerinde sorunsuz uygulama yapılabilir, enerjiyi bölerek kullandığı için sınırsız atış sayısına ulaşabilen bu teknoloji, geleneksel lazer epilasyon yöntemlerini açık ara farkla geride bırakır.

WhatsApp Image 2021-05-12 at 01.37.18

BUZ LASER EPİLASYON

Acısız Buz Lazer Epilasyon

Soprano Ice’tan önce lazer epilasyon uygulamaları küçük de olsa hala acı duyulan işlemlerdi. Kadınlarda bacaklar, erkekler göğüs gibi geniş uygulama alanlarında seans süresi uzadığı için bu küçük acılar, ağrı eşiği de düşükse, tahammül etmesi zor bir hal alabiliyordu. Her bir atışın minicik acısı binlerce atış söz konusu olduğunda epey hissedilir bir acı olarak karşımıza çıkıyordu.
Epilasyon teknolojisi bu denli gelişmeden önce istenmeyen tüyler sadece kadınların problemiydi. Erkekler, belki o zamanlar da tüylerinden rahatsız oluyorlardı ya da rahatsız olan erkekler vardı fakat bunu dile dahi getirmiyorlardı çünkü ağdanın acısına kadınlar bile dayanamazken, erkeklerin güçlü, derin yerleşimli kıl köklerine sahip vücut tüylerinden ağdayla kurtulması bir tür işkence olur.
İğneli epilasyondan lazer epilasyona, ütüleme epilasyondan buz lazere kadar hızla gelişen lazer epilasyon teknolojileri sayesinde kadınlar ve erkekler masaj konforunda tüylerine veda edebiliyor